20 września 2022

Elegancki ślub plenerowy – Dwór Sieraków

Jeśli marzy się Wam ślub plenerowy w scenerii jak z bajki to Dwór Sieraków jest z pewnością takim miejscem. Dwór położony jest w okolicach Krakowa, nie ma więc problemu z dojazdem nawet jeśli ceremonia odbywa się w którymś z krakowskich kościołów czy urzędów

Jednak Olga i Mateusz marzyli o ślubie plenerowym a ja, jako fotograf ślubny bardzo lubię takie uroczystości.

Zapraszam więc Was na fotorelację z pięknego eleganckiego ślubu plenerowego Olgi i Mateusza w urokliwym Dworze Sieraków pod Krakowem.

Ślub plenerowy pod Krakowem

Fotograf ślubny Kraków

elegancki ślub w Dworze Sieraków

Elegancki ślub plenerowy

Dwór Sieraków

Olga & Mateusz

Ślub plenerowy rządzi się swoimi prawami. Zazwyczaj Państwo Młodzi są już na miejscu ceremoni oda samego rana, albo nawet i wcześniej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo można celebrować czas, który się ma i cieszyć spokojnymi przygotowaniami ślubnymi. Ja, jako fotograf ślubny także cieszę się z takiego rozwiązania, bo wszystkie elementy ślubnej układanki znajdują się w jednym miejscu.

Kiedy więc przyjechałam rano do Dworu Sieraków trwała już krzątanina i czuć było w powietrzu ekscytację. Umówliśmy się jednak wcześniej z Olgą i Mateuszem, że wykonamy jeszcze przed ich przygotowaniami krótką sesję zdjęciową, swoistą sesję narzeczeńską. Bo przecież wtedy byli jeszcze przed przysięgą.

Jest to świetne rozwiązanie także w sytuacji, kiedy Państwo Młodzi przygotowują się osobno i widzą się dopiero w trakcie ceremonii.

Tak krótka plenerowa sesja narzeczeńska sprawiła, że z Olgi i Mateusza zszedł cały stres tego poranka i mogli się cieszyć tylko sobą oraz tym, że za chwilkę staną się małżeństwiem.

Przygotowania ślubne w dworze sieraków

przygotowania panny młodej i pana młodego

Co zrobić, żeby w dniu ślubu wszystko się udało? Dobrze się bawić i czerpać z tego dnia najwięcej jak się da! Taki przepis sprawdził się u Olgi i Mateusza. Radość, luz, szczeście, spotkania i rozmowy z gośćmi. Wszystko było tak, jak sobie wymarzyli. Olga mówiła mi potem, że kiety tata prowadził ją do ołtarza, gdzie czekał Mateusz to wszystko wyglądało jak z bajki.

Coraz więcej Par decyduje się na ślub plenerowy (cywilny ale także plenerowy ślub kościelny). Piekno otaczającego Dworu nadało tej uroczystości miano baśniowego. Olga i Mateusz przysięgali sobie miłość do końca życia w cieniu starych ogromnych buków. A samo wesele odbywało się w białym namiocie rozstawionym zaraz przy samym Dworze.

A w środku namiotu morze kwiatów. Przepiękny wystrój, o którym każdy profesjonalny fotograf ślubny po cichu marzy. Wszystko idealne by wykonać piękne zdjecia ślubne.

Nie mogło zabraknąć także sesji w dniu ślubu. Zawsze namawiam swoje Pary Młode, żebyśmy skorzystali z otaczającej przestrzeni i zrobili zdjęcia. Takie sesje ślubne w dniu uroczystości to przepiękna okazja do tego, żeby chwilę odpocząć od ślubnego szaleństwa, pobyć tylko ze sobą i cieszyć się chwilą. Tak też jak wykonuję sesje ślubne w dniu ślubu - to naturalny spacer, niepozowane zdjęcia i czysta radość, że już jesteście Mężem i Żoną. A Wasz fotograf ślubny może to wszystko pieknie zapisać w zdjeciach.

elegancki ślub plenerowy i wesele w Dworze sieraków

czyli przepis doskonały na doskonałe wesele

Privacy Preference Center