1 kwietnia 2021

Jak wygląda sesja noworodkowa lifestyle? Sesja u Marysi i Rafała.

Sesja noworodkowa u Was w domu często napawa Was strachem. Że będzie sztucznie, że nie będziecie wiedzieli co robić. Bardzo często macie wątpliwości, czy macie wystarczająco fajne mieszkanie i obawiacie się o masę innych spraw.

A prawda jest taka, że Wasz dom to Wasze bezpieczne otoczenie. I czujecie to nie tylko Wy ale też Wasze nowo narodzone dziecko. Więc jeśli robić sesję noworodkową to właśnie w Waszym domu. Nie ma innego bardziej przyjaznego dla Was w tym czasie miejsca, niż Wasze ukochane ściany. I nie musi to być nie wiadomo jak nowoczesne mieszkanie z wspaniałym tarasem, ogromnym łóżkiem i dębową podłogą.

Zdradzę Wam sekret – sesję noworodkową możemy zrobić nawet w kuchni. Wszystko zależy od Waszego podejścia, nastawienia i wizji fotografa 😉 A tu możecie spokojnie zaufać już mi. Wszystko Wam wyjaśnię, poprowadzę i sprawię, że będziecie się czuć zupełnie jakby mnie nie było. Jak u siebie 😉

Każde spotkanie z Wami to inna energia, nowe możliwości fotografowania i przede wszystkim wspaniała przygoda. Jednak żeby nie iść zupełnie na żywioł mam w zapasie kilka kadrów, które zazwyczaj wykonuję z Wami w trakcie sesji także u Was w domu. Nie jest to sztuczne ustawianie, czy układanie Was i Maluszka w nienaturalne pozy. Wszystko odbywa się naturalnie, ale tu Wam troszkę pomagam.

Zazwyczaj na początku naszej sesji zdjęciowej jesteście zdenerwowani. To zupełnie zrozumiałe. Dlatego zaczynami zdjęcia od kilku sprawdzonych kadrów. Zdjęć, które wiem, że wyjdą dobrze. Proszę Was, żebyście usiedli wygodnie na łóżku, przytulili się do siebie trzymają w ramionach Wasze malutkie dziecko. Takie przytulasy zazwyczaj wywołują śmiech - i świetnie, bo kiedy Wy się wygłupiacie ja łapię te chwile pomiędzy, gdy spojrzycie na siebie czule, albo przez chwilkę się zamyślicie. Zazwyczaj fotografuję, gdy Wy myślicie, że z tego na pewno nic nie będzie. Tak właśnie powstały te zdjęcia, które obejrzeliście powyżej.

Bardzo lubię robić Wam całą sekwencję zdjęć. Składa się ona na całość Waszych reakcji. To ciekawy efekt, który potem wzbudza w Was dużo ciepłych emocji.

Zdjęcia, które muszą być na każdej sesji noworodkowej

czyli must have sesji noworodkowej w domu

Sesja zdjęciowa w domu daje Wam tę przewagę, że jesteście u siebie. A sesja noworodkowa to już w ogóle luksus bo wszystkie niezbędne rzeczy macie przy sobie. Jeśli chcecie się przebrać, to szafa jest tuż obok. Jeśli dziecko się pobrudzi (tak, noworodki się brudzą ;) ) to możecie je spokojnie przebrać a nawet swobodnie umyć.

Sesja zdjęciowa w domu to świetne rozwiązanie jeśli macie też starsze dzieci. Wiadomo, że kiedy dziecko zaczyna być bardziej świadome swojego JA, zaczyna też miewać różne nastroje. To zupełnie naturalne i normalne. Pamiętajcie, że starsze dzieci bardzo przeżywają pojawienie się malutkiego rodzeństwa i kiedy planujecie je na siłę przekonać do wykonywania zdjęć pamiątkowych...... to to nie wyjdzie. Najlepiej zostawić starszaki w spokoju i dać im przestrzeń i czas. A w domu jest to po prostu o wiele łatwiejsze niż w obcej przestrzeni. Zaciekawiony dwu, trzy latek w końcu sam przyjdzie i będzie się chciał przytulić. I wtedy wkraczaj ja i po cichu i delikatnie zapisuję to na pięknych rodzinnych fotografiach.

sesja zdjęciowa w domu to swoboda

W domu jesteści u siebie i to jest sens takiej sesji zdjęciowej

Jeśli zależy Wam na uchwyceniu chwil to dobrze trafiliście. Fotografie, które wykonuję to piękne momenty Waszego życia. A najpiękniejsi jesteście wtedy, kiedy jesteście prawdziwi. Więc nie stresujcie się. Nie denerwujcie się przed spotkaniem ze mną. Oczywiście zawsze będziecie ciut podekscytowani, bo nie codziennie zapraszacie pewnie fotografa do siebie do domu. Ale musicie mi zaufać, że to co zrobimy będzie piękne. Bo to, na co też zwracam uwagę to to, że nie fotografuję Was, ale z Wami.

Wprowadźcie mnie więc w Wasz świat, pokażcie mi te jego części, które kochacie najbardziej i chcecie pamiętać na stare lata.

Fotografia to cudowne medium, które pozwala się nam przenieść w czasie. Możemy przypomnieć sobie jak to było kiedyś. Fotografie nie tylko pokazują nam obraz. Fotografie przypominają nam emocje, które nam wtedy towarzyszyły. I to jest w sesjach zdjęciowych lifestyle najpiękniejsze.

To reportaż z Waszej codziennej miłości. Zapiszcie więc Wasze wspomnienia na zawsze.

Sesja zdjęciowa lifestyle to po prostu dobra zabawa

Pamiętajcie, że sesja zdjęciowa nie musi was męczyć i stresować

Więc może. A nawet musi. W końcu to członek rodziny. Pies, kot, świnki morskie. Wszystkie zwierzęta, która macie, i które chcielibyście mieć na zdjęciach. No....może poza pająkami....

Pies to taki super rozweselacz starszych dzieci. A przy tym niesamowicie odnajduje się w pilnowaniu noworodka.

Psy różnie reagują na pojawienie się malusza w rodzinie, ale zazwyczaj ta więź jest niesamowita i zdecydowanie warta uchwycenia na Waszych zdjęciach rodzinnych.

Więc jeśli macie psa, to nie chowajcie go na czas sesji zdjęciowej w garażu, albo na dworze. Niech będzie czynnym członkiem tej zdjęciowej przygody. Oczywiście jeśli nie jest niebezpieczny dla mnie, maluszka, czy Was. Ale to już wiecie z pewnością najlepiej sami.

Sesja zdjęciowa w domu a psy?

Czy pies może wziąć udział w naszej sejsi zdjęciowej w domu?

Zwierzęta na sesji zdjęciowej?

Czy możemy na naszą sesję zdjęciową przyprowadzić psa albo kota?

Zawsze!

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND

Śliczna domowa sesja zdjęciowa. Bardzo ładne zdjęcia, pełne miłości, emocji i radości 🙂

ADD A COMMENT

Privacy Preference Center